Teknoloji

Kullanıcılar Windows 7’den vazgeçemiyor

Kullanıcılar Windows 7'den vazgeçemiyor

 

Microsoft şirketi, bir dönemlerin amiral gemisi işletim sistemi olarak öne çıkan Windows 7 adlı işletim sistemiyle alakalı 2020 senesinin ilk dönemlerinde destek vermeyi sona erdirmişti. Böyle olması bile kullanıcıları çok fazla üzmemişe benzemekte.

2020 senesi başlarken, Microsoft şirketi bundan böyle Windows 7 ismine sahip popüler işletim sistemini emekli etmiş olduğu konusunda açıklama yapmıştı. Bu söz konusu karar alındığı zaman, Windows 7 işletim sistemini kullanan milyonlarca saydaki insan işletim sistemlerini değiştirmeyecek oldukları konusunda açıklamalar yapmıştı. Görünüşe bakılırsa da tamamen doğru söylüyorlarmış.

Aradan geçmiş olan tam bir senelik zamanın sonrasında da çok fazla sayıda kullanıcı işletim sistemini hiç bir şekilde güncellemiş değil. Kullanıcıların çok büyük bir bölümü Windows 10 işletim sistemine geçiş yapmış olsa da ufak bir bölüm inadını korumaya devam ediyor. Çok ufak bir bölüm dediğimiz de aslında milyonlar etmekte.

Microsoft şirketinin işletim sistemini emekli ediyor olmasının yıldönümünde, dünyanın genelinde ortalama bir şekilde 200 milyon tane bilgisayar kullanıcısı işletim sistemlerini yenilememe konusunda bir karar vermiş oldu. Analitik bir durumdaki raporlarına bakıldığı zaman da bu vaziyet kesin bir biçimde ortaya çıkmakta.

 

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close