Bilgisayar

Kullanıcılar halen Windows 7 işletim sistemini bırakmıyor

Kullanıcılar halen Windows 7 işletim sistemini bırakmıyor

 

Windows 7 işletim sistemi kullanıcılara sunulmuş olmasından 10 seneden çok uzun bir zaman geçmiş olmasına karşın popülerliğini korumayı sürdürüyor. Pek çok Windows 7 işletim sistemi kullanıcısı, çok yakın bir zaman içerisinde güvenlik güncellemeleri kesileceği açıklanan mevcut durumdaki işletim sistemlerini Windows 8.1 işletim sistemi veya Windows 10 işletim sistemi gibi yeni sürümlerle değiştirmeyi istememekte. Windows 7 işletim sisteminin kullanıcıları, Microsoft şirketinin şu zamanlarda halen süren kampanyası kapsamında hiçbir ücret ödemesi yapmadan Windows 10 işletim sistemine geçiş gerçekleştirebiliyor olmalarına karşın Windows 7 işletim sistemini bırakmamaktalar.

Stat Counter platformu ise, Windows 7 işletim sisteminin piyasa üzerindeki yaygınlığının azalmış olduğunuz ve Windows 10 işletim sisteminin kullanıcı sayısında artış yaşanmakta olduğunu tespit etmiş durumda. Windows 7 isimli sisteminin ömrünün şu zamanlarda sonuna gelmiş olduğunu ve Microsoft şirketinin de, kullanıcılar için yeni işletim sistemlerine geçiş sağlamaları amacıyla bol bir miktarda teşvik sunmakta olduğunu göz önünde bulunduracak olursak bu durumun aslında fazla da şaşırtıcı durumda bulunmadığını söylesek yanlış olmaz.

2019 senesinin aralık ayı içerisinde elde edilmiş olan özel veriler, Windows 7 isimli işletim sisteminin %26,76 seviyesinde ve Windows 10 işletim sisteminin de %65,4 seviyesinde kullanılmakta olduğunu göstermekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close