Teknoloji

Koronavirüs ile 5G’nin bir alakası var mı?

Koronavirüs ile 5G'nin bir alakası var mı?

 

Dünyanın tamamında yer alan bir grup komplo teorisi ortaya atmaya meraklı olanlar, 5G ile alakalı teknolojinin koronavirüs salgınını tetiklemiş olduğuna inanmakta. Bu söz konusu iddia bazı zamanlarda sosyal medya üzerinde de destekçi bulmakta. Gerçektesi de 5G’yle virüs arasında kesinlikle bir bağlantı bulunmuyor.

Koronavirüs dünya üzerinde yer alan dört bir tarafa dağıldı ve yüzlerce sayıdaki ülkeye de bulaşmış durumda. Herhangi bir biçimde iletişim kurabilmekte olan ve temel sağlık hizmeti bulunan her bir ülkeden vaka haberleri gelmeye devam ediyor. Bu denli büyük bir salgın elbette ki kendi komplo teorilerine de sahip bir durumda.

Bir çok komplo teorisine konu olmuş durumdaki başka bir şey de 5G. İnsanlardan bazıları 5G ile birlikte beyinlerinin uzaktan kontrol edilebilecek olduğuna, hatta bu söz konusu teknolojinin geliştirilmesi konusundaki bir numaralı nedenin de bu olduğuna inanmakta. Virüs ile birlikte 5G, ortak bir paranoya üzerinde bir araya gelmekte: Virüsü 5G adlı yeni sistemin tetiklemiş olduğu iddiaları.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close