Mobil

Kırmızı renge sahip modelini iptal ettiler

Kırmızı renge sahip modelini iptal ettiler

 

Çin’de merkezi bulunan teknoloji firmalarından biri olan Xiaomi, genç yaştakilere yönelik bir şekilde tanıtımını yaptığı CC9 modeli ile birlikte CC9e isimli modelini geçmiş olduğumuz ay satışa çıkartmıştı. Daha ülkemizi çerisinde resmi bir satışı bulunmamakta olan bu cihaz, uygun durumda yer alan fiyatı ve gözleri dolduran özelliklerinden dolayı çok fazla dikkat çekmişti.

Siyah ile birlikte mavi ve de beyaz renkleri yer alan söz konusu bu telefon, geçmiş olduğumuz günler içerisinde ortaya çıkmış olan bir fotoğraf üzerinde ”kırmızı” renge sahip modeliyle objektiflere yakalanmıştı. Bu söz konusu fotoğraf, Sudhanshu Ambhore’nin tarafından Twitter üzerinde açık bir şekilde paylaşılmıştı. Fazlasıyla kaliteli bir fotoğraf olarak paylaşılmasa da cihaza kırmızı rengin fazlasıyla yakışmakta olduğunu söylemek hiç bir şekilde yanlış olmayacaktır.

Fakat Xiaomi şirketi, cihaza ait kırmızı renginin üretilmeyecek olduğunu ve iptal edilmiş olduğunu da bir açıklama ile duyurmuş oldu. Xiaomi şirketinin kırmızı renge sahip modeli niçin iptal etmiş olduğu da henüz bilinmezliğini koruyor, lakin yabancı basında çıkmış olan haberlere bakılır ise, gelecek dönemde firmanın bu kararını yeniden gözden geçirerek piyasaya çıkartma gibi bir ihtimali de bulunuyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close