Mobil

Katlanabilir iPhone testlerine başlanmış durumda

Katlanabilir iPhone testlerine başlanmış durumda

 

Çin asıllı bir tane haber sitesinin iddia etmiş olduğu özel bilgilere bakılırsa Foxconn şirketi, Apple şirketine özel olarak katlanabilir iPhone cihazının testlerine başlamış bir vaziyette. Katlanabilir özelliğe sahip olan iPhone cihazların ekranları da ”normal” iPhone cihazlarında olduğu gibi Samsung şirketinden alınıyor olacak.

Apple şirketinin akıllı telefon sektörü içerisinde özellikle de tasarım hususunda çok büyük değişiklikler gerçekleştirmiş olduğuna çok sık şahit olmamaktayız. Ayrıca tam olarak 13 senelik uzun bir geçmişe sahip durumda bulunan iPhone adlı serinin tasarım dönemlerini kaba bir şekilde iPhone ila iPhone 3Gs modelinin yanı sıra iPhone 4 modeli ile birlikte iPhone 5S modeli, iPhone 6 modeli ve iPhone 8 modelinin yanında iPhone X modeli ve iPhone 12 modeli şeklinde dört ayrı döneme bile ayırabilmekteyiz. Yeni ortaya çıkmış olan sızıntılara bakılırsa Apple şirketi, ‘’farklılık’’ isteği olanların beklentilerine karşılık verebilecek çok daha yeni bir iPhone üstünde çalışmaya başladı.

Çin de merkezi bulunan United Daily News isimli haber sayfasının ismini vermemiş olduğu kaynaklara dayandırmakta olduğu bir haberine bakılırsa Apple şirketi, Samsung şirketinden katlanabilir özelliğe sahip olan ekran örneklerini istedi ve Apple şirketinin 1 numaralı iPhone üretim ortağı olarak öne çıkan Foxconn şirketi de şu dönemlerde katlanabilir özelliğe sahip iPhone üstünde özel testler gerçekleştirmekte. Apple şirketi, katlanabilir özelliğe sahip olan akıllı telefonlar üzerinde en önemli durumdaki unsurun ekran olduğunu bilmekte olduğundan bütün bileşenlerden çok daha önce OLED, mikro LED ekran seçilmesine odaklanmakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close