İnternet

Kaspersky şirketinden yeni bir Truva Atı açıklaması

Kaspersky şirketinden yeni bir Truva Atı açıklaması

 

Kaspersky şirketinde görevli olan araştırmacılar, Brezilya’dan çıkmış olan Bizarro Truva atının Avrupa ile birlikte Güney Amerika ülkeleri arasından 70 tane bankayı hedef almış olduğunu keşfetti.

Kaspersky şirketinde yer alan araştırmacılar Brezilya’dan çıkmış olan ve Bizarro ismi verilmiş olan Truva atının Avrupa ve Güney Amerika ülkeleri içerisinde yer alan 70 tane bankayı hedef almış olduğunu keşfetmiş durumda. Ardımızda bırakmış olduğumuz sene Kaspersky şirketinde yer alan araştırmacılar Güney Amerika içerisinden çıkmış olan (Guildma’nın yanı sıra Javali ile birlikte Melcoz ve de Grandoreiro) bir çok sayıda bankacılık Truva atının operasyonlarını bütün dünyaya genişletmiş olduğunu gözlemlemişti. Toplu bir şekilde ‘Tétrade’ şeklinde tanınmış olan bu aile, farklı yenilikçi ve sofistike teknikler kullanıyor olmasıyla bilinmekte. 2021 senesi içerisinde yeni bir tane yerel oyuncu olarak listeye ilave edilmiş olan Bizarro, bu söz konusu küreselleşme akınının çok önemli bir devamı niteliği taşıyor.

Bizarro aynı zamanda, Brezilya içerisinde ortaya çıkmış olan ve şu zamanlarda Arjantin’in yanı sıra Şili ile birlikte Almanya, Portekiz, İspanya, Fransa ve de İtalya benzerindeki öteki ülkelerde de görülmüş olan yeni bir bankacılık Truva atı ailesidir. Aynı Tétrade virüsünde olduğu gibi Bizarro da söz konusu bu saldırılarını operasyonel bir hale getirmenin yanı sıra nakde çevirmek ya da yalnızca aracılık yapma amacıyla bağlı firmaları ya da para taşıyıcılarını kullanmakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close