Mobil

K10 modeline ait bazı özellikler sızdı

K10 modeline ait bazı özellikler sızdı

 

Bu ay başlarken Lenovo K10 Note isimli modelin tanıtımını gerçekleştiren Lenovo şirketi, bu cihaz üzerinde düşük fiyatla çok iyi denebilecek bazı özellikler sunmuş ve fazlasıyla da beğeni almıştı.

Google üzerindeki listelemelere bakılırsa söz konusu bu cihaz, 6,1 inç büyüklüğündeki damla çentikli bir ekranla karşımıza çıkacak. Ekran tasarımı açısından bir üst modelde yer alan kardeşi K10 Note modeline de benzemekte bulunan K10 isimli modeli K10 Note modelinden ayırmakta olan en büyük tasarımsal özelliğine bakıldığında kalın durumda bulunan çerçeveler olarak öne çıkıyor. %83,7 oranındaki bir ekran ve gövde oranı sunmakta olan K10 Note modeline kıyaslandığında K10 modelinin, az daha kaba bir tasarımla geldiğini belirtebiliriz. Lakin cihazla alakalı ekran ve gövde oranı ise halen açıklanmış değil.

Bellek bölümüne bakıldığında 2 GB’lik bir RAM kullanmakta olan K10 modeli, 32 GB boyutunda bir dahili depolama alanını da beraber getiriyor olacak. Günümüz şartları içerisinde fazlasıyla yetersiz durumda bulunan bu depolama alanı için ilave bir şekilde microSD kart desteğinin yer alıp almayacağı da bilinmemekte.

NFC isimli desteğin de bulunmamakta olduğu K10 modeli, işletim sistemi açısından en güncel versiyon olarak öne çıkan Android 9.0 Pie işletim sistemini kullanıyor olacak. Öte yandan söz konusu bu cihazın arka bölümünde bir parmak izi okuyucusuna yer verilecek olduğu da söylenenler arasında.

K10 modelinin giriş seviyesinde bir cihaz olarak çıkacağını ve uygun bir fiyat ile karşımıza geleceğini söylesek yanlış olmaz. Lakin fiyatlandırmayla birlikte öteki donanımsal özellikler konusunda şimdilik herhangi bir bilgi yer almamakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close