Uygulama

Japan Display şirketi almış olduğu yatırım sayesinde batmaktan kurtuldu

Japan Display şirketi almış olduğu yatırım sayesinde batmaktan kurtuldu

 

Apple şirketinin ekran tedarik işlemlerini gerçekleştiren Japonya’da merkezi bulunan Japan Display şirketi, para sıkışıklığı yaşamakta olduğundan dolayı, tekrardan Japonya’da merkezi bulunan Ichigo Teknoloji Şirketi’nden tam tamına 829 milyon dolar tutarındaki bir yatırım almayı kabul etmiş bulundu.

Akıllı telefon ekranı üretimi gerçekleştiren Japan Display şirketi, Ichigo şirketiyle kendisini kurtarmak amacıyla temel prensipler hususunda konuşup anlaşmaya vardıkları konusunda bir duyuruda bulundu.

Yurt dışında yer alan farklı kaynaklar üzerinde geçmiş olan bilgilere bakılırsa Ichigo şirketinin ortak bir hisse almayı hedefleyip 400 milyon $ tutarında bir teklife bulundu. Lakin 829 milyon $ tutarındaki yapılmış olan anlaşma üzerinde Ichigo şirketinin payına düşmüş olan hisse %50’nin daha üzerinde değil.

Japan Display şirketi söz konusu bu anlaşmanın Ocak ayı içerisinde tamamlanacak olduğunu ve Mart ayı içerisinde de Ichigo şirketinin CEO’sunun, Japan Display şirketi üzerinde eş başkan pozisyonunda göreve gelecek olduğu duyurusunda bulundu.

Apple şirketi de, Japon asıllı üreticiden LCD ekran panellerini tedarik etmeye devam ediyor. Yapılmış olan bu yatırımla beraber firmayı kurtarma konusundaki girişim yabancı kaynaklar tarafından da çok daha olumlu gözükmekte. Firmayı kurtarma operasyonunun tamamen başarılı bir durumda bulunduğunu ön görmüş olan yatırımcılar, Japan Display şirketinin ekran tedariki yapacak olduğunu da tahmin etmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close