Mobil

iQOO Neo 5 modeli resmen duyurulmuş durumda

iQOO Neo 5 modeli resmen duyurulmuş durumda

 

iQOO şirketi, Çin içerisinde düzenlemiş olduğu özel bir etkinlik kapsamında yeni akıllı telefonlarından Neo 5 modelini resmi bir şekilde duyurmuş oldu. 66 watt gücüne sahip hızlı bir şarj desteği, Android 11 işletim sisteminin yanı sıra Snapdragon 870 benzerindeki üst düzey özellikleri bulunan cihaz, fiyatından dolayı da tüketicileri memnun edebilecek gibi gözükmekte. Söz konusu bu modelin Türkiye pazarı içerisine gelip gelmeyecek olduğu da halen kesin değil.

Çin asıllı teknoloji firmalarından biri olarak öne çıkan Vivo şirketi aracılığıyla finanse edilmeye devam eden iQOO şirketi, ‘Neo 5’ şeklinde adlandırmış olduğu akıllı telefon modelini duyurmuş oldu. Üst düzeyde bazı özelliklere sahip durumda bulunan bu cihaz, bu söz konusu özelliklerle ilgili uygun sayılabilecek fiyatından dolayı da akıllı telefon arayışı bulunan tüketicilerin beğenilerini toplayacak gibi gözükmekte.

iQOO şirketine ait olan Neo 5 moelinin 6.62 inçlik büyüklüğe sahip FHD+ çözünürlük sunmakta bulunan AMOLED ekranı bulunmakta. 120 Hz özelliğinde bir tazeleme oranı sunmakta olan bu ekran, 1.300 nit seviyelerinde maksimum parlaklık seviyesiyle beraber de fazlasıyla etkileyici bir deneyim vadetmiş oluyor. Ekranın üstüne açılan bir delik de 16 MP özelliğinde çözünürlük sunmakta bulunan ön kamerasına da ev sahipliği yapmaktadır.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close