Teknoloji

iPhone satışlarında çok ciddi bir düşüş

iPhone satışlarında çok ciddi bir düşüş

 

Apple şirketi, paylaşmış olduğu rapor içerisinde gelirlerini 53.9 milyar dolar tutarında açıklamış durumda. Bu söz konusu gelir miktarı, geçmiş olduğumuz senenin aynı dönemine bakıldığı zaman %1 tutarındaki bir artış anlamına gelmekte. Apple şirketinin elde etmiş olduğu gelirleri Amerika Birleşik Devletleri içerisinde 25.1 milyar dolar tutarında açıklanırken gelirlerin Çin ile birlikte Avrupa’da düşmüş olduğu da açıkça görülüyor. Rapora bakılır ise Apple şirketi, Çin içerisinden toplamda 9.2 milyar dolar tutarında ve Avrupa’dan toplam olarak 11.9 milyar dolar tutarında bir gelir elde etmiş oldu.

Geçmiş olduğumuz senenin aynı dönemine bakıldığı zaman bu söz konusu gelirler Çin içerisinde 9.6 milyar dolar tutarında ve ayrıca Avrupa içerisinde de 12.1 milyar dolar tutarındaki değerleri görmeyi başarmıştı. Japonya içerisinden de 4.1 milyar dolar tutarında bir gelir elde etmeyi başarmış olan Apple şirketi, geçmiş olduğumuz seneye bakıldığında gelirini %9.4 seviyesinde artırmış bir durumda. Dünya üzerindeki öteki bölgelerde de Japonya’da meydana gelen duruma benzeyen bir durum meydana geldi ve gelirler %9.5 seviyelerinde bir artış gösterip 3.6 milyar dolar tutarında gelir elde edilmiş oldu.

Akıllı telefon piyasası içerisinde satışların düşmüş olması, firmalar ve deneyimli analistler tarafından da açık bir şekilde kabul edilmiş bir vaziyette. Bu ise Apple şirketine yansımış oluyor ve geçmiş olduğumuz senenin aynı dönemine bakıldığı zaman iPhone satışları konusunda %13.1 oranında bir düşüş meydana geldiği de görülebilmekte. Apple şirketi, bu mali dönem içerisinde iPhone cihazlardan yaklaşık olarak 26 milyar dolar tutarında bir gelir elde etti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close