Mobil

iPhone Harflerin Puntosu Nasıl Değiştirilir ?

iPhone Harflerin Puntosu Nasıl Değiştirilir ?

 

iPhone’muzun yazılarının küçük yada büyük olması bazen gerçekten rahatsız edici olabiliyor. Eğer göz problemleriniz varsa yazıların küçük olması, harflerin puntosunun küçük olması hem göz sağlığımızı olumsuz etkilerken hemde telefonu etkin bir biçimde kullanmamızı engelliyor. Aynı şekilde harflerin gereğinden fazla büyük olması da bir çok kullanıcı tarafından şık bulunmuyor. İşte sebebiniz her ne olursa olsun harflerin büyüklüğünü tam olarak nasıl kolay bir şekilde değiştireceğinizi açık bir şekilde ifade etmiş olduk.

iPhone Harflerin Puntosu Nasıl Değiştirilir ?

Aşağıdaki adımları izleyerek sadece bir kaç adımda telefonunuzun yazılarının boyutunu kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.

– Ayarlar’ı açın.
– “Ekran ve Parlaklık” ayarlarını açın.
– “Metin Puntosu” seçeneğini seçin.
– Burada yer alan sürgüyü sağa veya sola çekerek, yazılarınızın boyutunu değiştirebilirsiniz.

Ayrıca yine “Ekran ve Parlaklık” bölümünde yer alan “Kalın Metin” özelliği ile yazıların daha kalın ve belirgin gözükmesini de sağlayabilirsiniz.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close