Mobil

iPhone 5 kullanıcıları için güncelleme konusunda uyarı yapıldı

iPhone 5 kullanıcıları için güncelleme konusunda uyarı yapıldı

 

Apple şirketi son zamanlarda, iPhone 5 cihazını kullanmakta olanları ekranı tamamen kaplamakta bulunan bir uyarı yollamaya başladı. Söz konusu bu uygulamaya bakılırsa eğerli iPhone 5 cihazınızı iOS işletim sisteminin 10.3.4 isimli sürümüne 3 Kasım tarihinden önce güncelleme yapmazsanız; email hizmetinin yanı sıra internet ile birlikte AppStore ve de iCloud benzerindeki çevrimiçi hizmetleri tamamen yitirmiş olacaksınız. Nisan ayı içerisinde başlamış olan GPS problemi, yeni iOS işletim sisteminin güncellenmemesi durumunda tamamen doğru zamanla birlikte saati talep eden uygulamaların kullanımını da engellemiş olacak.

Eğerki sizler 3 Kasım tarihine kadarki zaman içerisinde iOS işletim sisteminizi 10.3.4 isimli sürüme yükseltme yapmazsanız paniklemeyin. Telefonunuzu halen bu yeni sürüme geçirebilmeniz olanaklı, fakat söz konusu bu yol daha fazla uğraş gerektirmekte. iOS işletim sisteminizi güncelleme yapmak amacıyla telefonunuzu bir tane bilgisayar üzerine yedeklemeniz gerekli.

Firmanın söz etmiş olduğu GPS probleminden 4. jenerasyonda yer alan iPad cihazları da nasibini almakta. Fakat söz konusu bu cihazlar, sadece GPS fonksiyonlarını yitirmiş oluyor. Apple şirketinin geçmiş olduğumuz günler içerisinde paylaşım yapmış olduğu verilere açık bir şekilde bakılacak olursa, yeni problemden etkilenebilecek insan sayısının fazlasıyla az bir seviyede bulunduğunu da ifade edebiliriz. Apple şirketi, bütün iOS işletim sistemi kullanıcılarının arasından 15 Ekim tarihi itibariyle sadece %9’luk bir kısmının iOS 12 işletim sistemi daha eski iOS işletim sistemi sürümünü kullanmakta olduğu konusunda bir açıklamada bulunmuştu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close