Mobil

iPhone 12 üzerinde 3D kameranın bulunacağı açıklandı

iPhone 12 üzerinde 3D kameranın bulunacağı açıklandı

 

Amerika Birleşik Devletleri’ne merkezi bulunan teknolojinin devlerinden Apple şirketi müddettir hem yeni işletim sistemlerinden iOS 14 işletim sistemi hem ise sonbahar mevsiminde duyuracak olduğu yeni iPhone modelinin üstünde çalışmalarını devam ettiriyor. Teknolojiye tutkun olanlar daha şimdiden iPhone 12 isimli serinin özelliklerini merak etmeye başlamış durumdayken teknik bir durumdaki eleştirmenler ve firmaya yakın durumda bulunan kaynaklar, bu söz konusu telefon modeliyle alakalı bilgileri ortaya çıkartabilmek amacıyla içeriden bilgi sızdırmaya çalışmaktalar.

iPhone 12 modeliyle alakalı olarak halen doğrulanmış hiçbir bilgi bulunmuyor fakat bugüne kadar ortaya atılmış olan iddialardan bazıları Apple şirketinin iPhone 12 modeliyle alakalı tam olarak neler düşünmekte olduğunu ortaya koymaktaydı. Şimdilerde Apple şirketine daha yakın kaynaklar tarafından ortaya atılmış olan söz konusu yeni iddialar, iPhone 12 isimli seride fazlasıyla önemli bir kamera geliştirmesi bulunacağını göstermekte.

Bilmekte olduğunuz gibi Apple şirketi, iPhone X modeliyle beraber yeni telefonlarının ön kısmına bir TrueDepth kamera yerleştirmiş oldu ve kullanıcıların ekran kilidini kendi yüzlerini 3D şeklinde tarayıp açmasını mümkün kılmıştı. iPhone X modelinin yanı sıra Xs serisi ve 11 serisi üzerinde yalnızca önde yer alan bu 3D kamerayla ilgili teknoloji, iPhone 12 serisinde World Facing (Dünyaya Dönük) ismiyle cihazın arka kısmına da gelmiş olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close