Mobil

iPhone 11 ve iPhone 12’lerdeki gövde rengi problemi büyümekte

iPhone 11 ve iPhone 12'lerdeki gövde rengi problemi büyümekte

 

iPhone modellerinin son zamanlarda çok daha yeni bir problemi gün yüzüne çıkmaya başlamış oldu. Telefonların pek çok sayıda kritik problemleri bulunuyor olmasının yanı sıra şimdilerde de gövde de yaşanmaya başlanan renk solması problemi kullanıcı şikayetlerini arttırmış oldu.

Apple şirketinin iPhone 12 modelinin yanı sıra iPhone 12 mini modellerinde çok sık bir şekilde görülmeye başlamış olan, ve hemen sonrasına iPhone 11 modellerinde de aynı problemin yer aldığı ortaya çıkmış olan renk solması problemi internet üzerinde pek çok kullanıcının meğerse ortak bir problemiymiş. Ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde bir iPhone 12 modeli kullanıcısının internet üzerinde yayınlamış olduğu fotoğrafın ardından konu fazlasıyla da büyümüş oldu.

Özellikle de kırmızı iPhone 12 modelleri üzerinde alüminyum kasa üstüne yaşanmış olan solma sorunu çok fazla kronik bir problem gibi gözükmekte. Alüminyum durumda bulunan kasa iPhone XR modelinin yanı sıra iPhone 11 modeli ile birlikte iPhone 12 modellerinin pek çok renginde bu problemin yaşanmaya başlaması Apple şirketinin bu husustaki net tutumunu da merak ettirmeke. Pek çok Apple forumu üzerinde gündem olmaya başlanan solma problemi, bu kadar pahalı bir telefonda tam olarak nasıl oluşmakta bu çok fazla garipseniyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close