Mobil

iOS geliştiricilerinden Tim Cook’a şikayet

iOS geliştiricilerinden Tim Cook'a şikayet

 

Apple şirketi, iOS 13 işletim sisteminde geliştiricilerin kullanıcıların konumlarını tam olarak nasıl kullanabilecekleri hususunda bir takım değişikliklere gitme kararı aldı. Bu söz konusu değişikliklerden çok fazla hoşlanmamış olan uygulama geliştiricilerinden bazıları, söz konusu değişiklikleri rekabete tamamen aykırı bir şekilde nitelendirmek amacıyla güçlerini birleştirerek şikayetlerini de direkt olarak Tim Cook’a iletmiş oldu.

The Information’un paylaşmış olduğu habere bakılır ise geliştiriciler, iOS 13 işletim sistemi üzerindeki yeni konum değişikliklerinin kendi işlerine çok büyük bir zarar verecek olduğunu ifade ediyor. Öte yandan Apple şirketini de rekabeti engelleyen bu tavrının yanı sıra uygulamaların konumlarla alakalı verilerini kullanmak mecburiyetinde kalmaları hususunda ”çifte standart” uygulamaya başlamak ile suçlamaktalar. Geçmiş olduğumuz cuma gününde Apple şirketinin CEO’su görevinde bulunan Tim Cook’a yollanan bir tane e-mail içerisinde yedi tane uygulama geliştirici firmanın liderleri, iOS işletim sistemiyle alakalı yeni sürümlerde firmanın konum izleme uygulamaları üzerindeki yeni kısıtlamalarıyla alakalı duydukları endişelerini açıkça ifade ettiler.

iOS 13 işletim sistemi, kullanıcılarına kullanmakta olukları uygulamaların arka planlarda konumlarla alakalı verileri tam olarak nasıl kullanmakta olduklarına yönelik çok ayrıntılı bir görünüm göstermeye başlamakta dahil konum verilerinin yanı sıra izinler konusunda da farklı değişikliklere gitme kararı aldı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close