Mobil

iOS 13 güncellemesi resmen geldi

iOS 13 güncellemesi resmen geldi

 

Söz konusu bu güncelleme, şu zamanlarda yayınlanma aşaması üzerinde ve telefonunuzda yer alan Ayarlar bölümünde bulunuyor. Güncelleme; iPhone 6s cihazıyla birlikte sonrasına, iPhone SE isimli modele ve 7. nesilde yer alan iPod touch için paylaşıldı. iPadOS içinse 2014 senesinden sonra çıkmış tüm iPad’ler, iPad mini modelleri ve iPad Pro modelleriyle uyumlu bir şekilde çalışabiliyor olacak. tvOS 13.1 işletim sistemi de tvOS 12 çalıştırmakta olan bütün Apple TV cihazlarda kullanılabilecek.

Yeni gelmiş olan işletim sistemiyle beraber Apple Arcade, bundan böyle iPad ile birlikte Apple TV’ye de getirilmiş bir durumda. Bu söz konusu abonelik hizmeti üzerinde ayda 4,99 dolar tutarında bir ödeme yaparak Apple cihazlarınız üzerinden oynayabilecek olduğunuz düzinelerce oyun içinde erişim sağlayabilmektesiniz. Bu söz konusu oyunları cihazlarınız ile eşleyecek olduğunuz bir PS4 veyahut Xbox One kumandası bularakta oynamanız mümkün.

Cihazınızı güncelleme yapmadan önce içeriklerinizi kesinlikle yedek, daha sonrasında ise Ayarlar bölümünden bu yeni güncellemeyi indirmeye başlayın. Hesap bilgilerine bakarak cihazınızın adını seçtiğiniz zaman verileri güncel bir şekilde yedek alabilirsiniz veyahut bir tane bilgisayar yardımıyla iTunes üstünden de yedekleme gerçekleştirebilirsiniz. Zamanınız bol bir durumdaysa ve sağlamcı biriyseniz ikisini de gerçekleştirmenizde bir yarar var. Yedeklemiş olduğunuz dosyaları da şifrelemeyi hiç bir şekilde unutmamalısınız.

Yeni gelmiş olan iOS 13 işletim sistemiyle beraber Karanlık Mod’a ilave bir şekilde Fotoğraflar benzerindeki uygulamalar da yenilenen bir takım ilave özellikler kazanmış idi. Bu versiyon üzerinde öte yandan gizlilik ile birlikte izin hususuna çok büyük bir önem verilmiş oldu. Apple Haritalar isimli uygulama da Google Haritalar isimli uygulamada olduğu gibi 3 boyutlu görüntü özelliği kazanmış oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close