İnternet

İnternet Wi-Fi 6 ile hızlanacak

İnternet Wi-Fi 6 ile hızlanacak

 

Wi-Fi ağlarında çok daha yeni bir standart olarak karşımıza çıkan Wi-Fi 6 (802.11ax), sarmal durumdaki kablosuz deneyimler içerisinde, milyarlaca sayıdaki nesneyi birbirine bağlayıp işletmelere özel olarak mümkün olanı tekrardan tanımlamakta.

5G ile benzer temel kablosuz özellikleri üstüne kurulmuş olan söz konusu bu standart, işletmeler ile birlikte tüketicilerin dünyayla etkileşim şekillerini tekrardan şekillendirmek için hazırlık yapıyor. Kendisinden daha önce gelmiş olan nesilden fazlasıyla hızlı durumda bulunmasının daha ilerisinde, Wi-Fi 6 %400 oranlarına kadar daha çok kapasite sunmuş oluyor ve stadyum ile birlikte amfiteatr ve de konferans salonları benzerindeki yüksek yoğunluk bulunan ortamlar içerisinde çok daha etkili olmakta.

Gecikme zamanı da fazlasıyla gelişmiş durumda bulunan Wi-Fi 6 gerçek zamanlı bir şekilde kullanım senaryolarını da olanaklı kılmakta. Wi-Fi 6 öte yandan internet bağlantısı bulunan cihazların pillerini çok daha az bir şekilde yıpratmakta ve daha da öngörülebilir bir şekilde kullanıcı deneyimi sunmuş oluyor.

Wi-Fi 6’nın yanında Cisco öte yandan bulut ölçekli bir ağa özel olarak kampüs merkez ağ anahtarı sunup sektörde yeralan en fazla kapsama sahip kampüs ağ portföyünü de genişletmiş oluyor. Otomasyon ile ilgili özelliğini ve analitik yazılımı kampüsle alakalı olarak gelecek nesildeki anahtarlar, erişim noktaları ile birlikte kontrol birimleriyle de eşleştirip Cisco, sektördeki tek uçtan uca bir şekilde kablosuz mimarisini de sunmuş oluyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close