Teknoloji

Intel şirketinden güvenlik açığı güncellemesi

Intel şirketinden güvenlik açığı güncellemesi

 

Teknolojik durumdaki bazı ekipmanlar, yapıları sebebiyle bir çok değişik sistemin parçası olabilmesinin yanı sıra, çok daha değişik şekillerde de kullanılabilmekte. Hali ile bazı zamanlarda da beklenmedik bir durumdaki hataların yanı sıra açıklar veyahut ön görülememekte olan kullanımlardan kaynaklanan aksaklıklar meydana gelebiliyor. Intel şirketiyle alakalı da durum fazla değişik değil.

Şirketin işlemci çipleri içerisinde geçmiş olduğumuz sene türlü açıklar tespit edilmiş idi. Bu söz konusu açıkların üstüne gitmiş olan Intel şirketi, 2018 senesinin Mayıs ayında paylaştığı bir güncellemeyle beraber bu söz konusu açıkları gidermiş olduğunuz ileri sürmüştü. Güvenlik uzmanı olan kişiler de çipleri yeniden inceledikten hemen sonrasında durumun hiç bir şekilde ifade edildiği gibi olmadığını belirtmişlerdi

Hollanda’da yer alan Vrije Universiteit Amsterdam içerisinde görev yapmaya devam eden, orijinal bir durumdaki açıkların keşfini yapan araştırmacılar ilk yapılmış olan güncellemenin hemen sonrasında problemlerin yalnızca bir kısmının çözülmüş olduğunu ifade etmişti.

O dönem içerisinde araştırmacılar, Intel şirketinin en azından bir altı aylık daha zamana ihtiyacının bulunduğunu ifade etmişti. Aradan geçmiş olan zaman aslında altı aydan daha çok olsa bile 2. güncellemeyle birlikte problemlerin çözülmesi yeniden yetersiz kalmış durumda. Yani aslında Intel şirketi iki kez açıkları kapatmış olduğunu söylediği bir durumda kapatamamış bir halde.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close