Uygulama

Intagram üzerindeki en büyük sorun ne?

Intagram üzerindeki en büyük sorun ne?

 

2019 senesi içerisinde çok hareketli bir sene geçirmiş olan firmalardan bir tanesi olarak öne çıkan Instagram, sene boyunca bir çok değişik özelliğin testini yaptı ve özelliklerden bir kısmını da platform üzerinden kaldırdı. Platform üzerinde yapılmış olan bu değişikliklerin ilk sırasında da takip sekmesinin kaldırılmış olması yer alıyor diyebilmekteyiz. Bu söz konusu özelliğin kaldırılmış olması insanların bazıları tarafından beğenilmiş durumdayken bir kısmı tarafından da eleştiriler almaktaydı.

Diğer taraftan firmanın 2019 senesinde test etmiş olduğu bir başka özellikse beğeni sayılarının gizlenmiş olması oldu. Halen resmi bir şekilde işleme alınmamış olan bu söz konusu değişiklik, başka bir kişinin fotoğraflarına yapılan beğeni sayılarını görememenizi içermekteydi.

Mosseri, bir tane kullanıcının sormuş olduğu ”Şu an içerisinde firmanın karşılaşmış olduğu en büyük sorun nedir?” ifadeleriyle sorduğu soruyu ”Sorumluluklarımızdan en büyüğü, Instagram kullanmakta olan insanların refahıdır. En büyük zorluğumuz ise kuşkusuz rekabet” ifadeleriyle cevapladı. Farklı bir kullanıcıdan gelmiş olan ”Instagram platformunun asıl hedefi neydi?” şeklindeki sorunun ardından Mosseri; ”Sizleri sevmiş olduğunuz insanlarla ve şeylerle buluşturabilmek” ifadelerine yer verdi.

Bunla beraber 2019 senesinin en fazla tartışılmış olan Instagram değişiklikleri arasında yer alan beğenilerin gizlenmesi konusundaki bir soruya da cevap vermiş bulunan CEO, bunun üstünde halen çalışma yaptıklarını ifade etti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close