Uygulama

Instagram’dan yeni bir özellik

Instagram'dan yeni bir özellik

 

Şu anda test işlemlerine başlanmış olan çok önemli bir özellikle beraber Instagram kullananlar, bir anahtar kelime seçerek arama yaptıkları zaman, alakalı anahtar kelimeyle alakalı bir şekilde etiketi kullanmamış olan gönderileri bile görüntüleyebiliyor olacaklar.

Dünya üzerinde yer alan en büyük sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak öne çıkan Instagram, kullanıcıların aramakta oldukları gönderilere çok daha basit bir şekilde ulaşmalarını sağlayacak çok daha yeni bir özellik duyurmuş oldu. Şu anda Kanada’nı yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere gibi anadili İngilizce olarak kullanılan altı tane ülkede test edilmeye başlanan bu yeni özellikle Instagram arama motoru içerisine bir anahtar kelime yazdığınız zaman bu kelimeyle alakalı gönderilere ulaşabiliyor olacaksınız.

Instagram adlı platformun mevcutta yer alan arama motoru, kullanıcıların sadece etiketlerin yanı sıra profil araması yapılabilmesini mümkün kılmakta. Bundan dolayı da akıllı telefonlarla alakalı gönderilere ulaşma konusunda isteğiniz olduğunda ya böyle gönderilmiş olan bir profili araması yapmanız veyahut #akillitelefon etiketi içerisindeki gönderi sayfasını ziyaret etmeniz gerekli. Yeni gelecek olan özellikte direkt bir şekilde aramakta olduğunuz anahtar kelimeyle alakalı gönderileri karşınıza çıkartmış oluyor. Böylelikle gönderilerinizin çok daha geniş kitleler tarafından keşfedilebilmesi amacıyla altını etkiletlerle doldurmanıza hiç bir şekilde gerek kalmıyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close