Uygulama

Instagram’dan stalklamaya engel

Instagram'dan stalklamaya engel

 

Ne kadar da güzel bir şeydi değil mi? Profil oluşturmaya gerek kalmadan, mail adresi veyahut telefon numarası paylaşımı yapmadan, alışveriş merkezi içerisinde bir vitrin dolaşıyor gibi Instagram profilleri üzerinde gezilebilmekteydi. Hesap sahibi olan kişinin haberi dahi olmadan eğer profili gizlenmemiş bir durumdaysa bütün gönderilerini üye olmayan kişilere de açıktı. Ancak ”stalkerlar” için çok kötü bir haberimiz bulunuyor. Bundan böyle Instagram platformu giriş gerçekleştirmeden profil görüntülemeye hiç bir şekilde izin vermiyor olacak.

Instagram sitesinin web sayfası üstünden, dişeyen bütün internet kullanıcıları istedikleri açık bir hesaba göz atabilmektelerdi. Bu söz konusu durum insanlardan bazılarına mantıksız gelmiş olsa bile bir çok insan bir Instagram hesabı açmanın yerine bu şekilde bir yolu tercih etmekte, Instagram hesabı açmak mecburiyetinde kalmamaktaydı. Instagram platformu bu fazlasıyla yoğun ve gizli bir durumdaki görüntülemeleri fark etmeye başlamış olacak ki, misafirler için her bir şeyi göstermeme konusunda karar vermiş durumda.

Bu zamana kadar Instagram platformu giriş gerçekleştirmeden önce zaten kullanıcılarının Instagram hikayelerini göstermemekteydi, şimdi ise tamamen profillerini göstermiyor olacak. Hesabı hali hazırda gizli durumda bulunan Instagram kullanıcılarında bu durum aslında hiçbir anlam ifade etmemekte ancak açık hesap kullananlar bu durumdan da direkt bir şekilde etkileniyor olacaklar.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close