Uygulama

Instagram’dan siber zorbalıklara karşı yeni önlemler

Instagram'dan siber zorbalıklara karşı yeni önlemler

Siber zorbalıklara bir dur diyebilmek amacıyla daha öncesinde de çok önemli adımlar atmış olan sosyal medya devlerinden Instagram, bugün içerisinde platforma yeni getirilecek özellikleri duyurmuş oldu. Olumlu  durumda bulunan yorumları ön plana çıkartarak olumsuzluk içeriği barındıran yorumları geri plana atıp kullanıcılar için çok daha iyi bir deneyim sunma konusunda isteği bulunan firma, aynı zaman içerisinde platform üzerinde kimlerin sizi etiketleyebilecek olduğu ve yorumlar üzerinde sizden söz edebileceğini yönetmenizi sağlamakta olan yeni kontrol özellikleri de ilave ediyor. Bunun olması da siber zorbalığın önlenebilmesi amacıyla atılmış olan çok önemli bir başka adım.

Yeni  gelecek olan özelliklerden ilki olarak öne çıkan olumsuz yorumları yönetebilme şeklindeki bir yenilikle özellikle de  fazla takipçiye sahip kullanıcılar hedeflenmiş durumda. Bilmekte olduğunuz gibi takipçi sayınız artış gösterdikçe olumsuz yorumu kontrol edebilmek çokta kolay olmamakta. Instagram platformu da çok uzun zamandan beri hesap sahiplerinin yığın haline gelmiş olan yorumları silebilmesini sağlayabilecek çok önemli bir özelliği test etmekte. Bunun sayesinde ise devamlı bir şekilde sahte hesaplar üstünden özellikle de yüksek sayıda takipçileri bulunan kullanıcılara siber zorbalık uygulamakta bulunan hesaplar etkili bir biçimde sessize alınabilmiş olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close