Uygulama

Instagram’dan küfüre karşı yeni bir önlem

Instagram'dan küfüre karşı yeni bir önlem

 

Popüler bir haldeki Instagram profillerinin en büyük problemlerinden bir tanesi de, gönderilerinin alt kısmına yapılan küfürlerle birlikte hakaret içeriğine sahip yorumlardır. Paylaşımın kalitesini bayağı bir düşürmekte olan ve içerik üretici kişinin keyfini kaçırmakta olan bu yorumlar bundan böyle Instagram platformunun yapay zeka sistemi tarafından tespit edilerek daha yayınlanmadan öncesinde uyarılmış olacak.

Ortaya çıkan bilgilere bakılırsa Instagram platformu, yapay zeka desteğine sahip olan yorum kontrol sistemiyle beraber herhangi bir tane kullanıcı daha yorumunu yazmakta olduğu esnada kullanacağı kelimeleri analiz etmiş olacak. Eğerki söz konusu bu kullanıcı küfür ile birlikte hakaret içeriğine sahip bir yorum yazmışsa, paylaşım yapmadan öncesinde karşısına ‘‘Bu yorumu yazmak istediğine emin misin?’’ şeklinde bir uyarı çıkmış olacak.

Bundan sonra ise yorum yapma konusunda isteği olan kullanıcının karşısına 3 tane farklı seçenek çıkacak. Kullanıcı, ‘‘Eminim’’ şeklindeki seçeneğe dokunup Instagram filtresine takılmış olan yorumunu paylaşmayı tercih edebilir, yorumunu Instagram platformunun topluluk kurallarına uyabilecek bie biçimde güncelleme yapabilir veyahut yorum yapmaktan komple de vazgeçebilir.

Eğer ki söz konusu kullanıcı, Instagram’ın uyarıda bulunmasına karşın küfür veyahut hakaret içeriğine sahip yorumunu paylaşacak olursa Instagram, bahsi geçen bu yorumu tekrardan incelemeye almış bulunacak. Eğerki söz konus ubu yorum topluluk kurallarına aykırı bir yorum olacak görülürse Instagram platformu, bahsi geçen yoruma veyahut yorum sahibi profile herhangi bir şekilde yaptırım uygulama hakkına da sahip durumda bulunacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close