Teknoloji

Instagram’dan küçük işletmelere destek

Instagram'dan küçük işletmelere destek

 

Instagram platformu, küçük durumda bulunan işletmelere destek olabilmek maksadıyla yaşama geçirmiş olduğu yeni özellikleri resmi bir şekilde duyurmuş durumda. Sosyal medyanın devi, koronavirüs sebebiyle mağdur olmuş işletmelerin satışlarını arttırabilecek çok önemli yenilikler sunmakta. Yeni getirilmiş olan özellikler şu anda ise sadece Amerika Birleşik Devletleri ile birlikte Kanada’da kullanılabilmekte.

Instagram platformu ölçekte yer alan işletmelere destek olabilmek amacıyla yeni adımlar atmış durumda. Sosyal medyanın devi, küçük işletmelerin profilleri ya da hikayeleri üzerinden hediye kartları vermelerininin yanı sıra çevrimiçi bir şekilde yemek siparişleri ve de bağış almalarını kolaylaştırmış olduğu konusunda bir duyuruda bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da yer alan Instagram kullanıcıları, profillerin yanı sıra hikayelere yerleştirilmiş olan hediye kartlarına ya da yemek sipariş bağlantılarına dokunup firmaların sitesi üzerinden alışveriş yapabilmekteler. Öte yandan bir işletme ya da destekçisi aracılığıyla Facebook’ta açılmış olan bağışlara da destek olabilmekteler.

Instagram platformu üzerinde yer alan kullanıcılar, arkadaşlarını ya da takipçilerini küçük işletmeleri desteklemek amacıyla teşvik edebilmek için ilgili durumda bulunan etiketleri Hikayeler’de paylaşıp çok kolay bir şekilde yayabilmekteler. Instagram söz konusu bu özellik ile, koronavirüs salgınından dolayı mağduriyet yaşamış ufak işletmelerin satışlarını artırmasına yardımcı olabilmeyi de hedeflemekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close