Teknoloji

Instagram’dan koronavirüs tedbirleri geldi

Instagram'dan koronavirüs tedbirleri geldi

 

Instagram platformu, koronavirüs ile alakalı salgına karşı almış olduğu önlemlerin kapsamını genişletmiş durumda. Konuyla alakalı bir şekilde açıklamalar gerçekleştiren Instagram uygulamasının geliştiricileri, artık pandemiyle alakalı paylaşımların titizlikle takip edilecek olduğu konusunda bir açıklamada bulundu. Öte yandan Instagram platformu koronavirüsle alakalı çok daha yeni GIF’lerin yanı sıra yeni bir özelliğe de sahip durumda.

Dünya, 2020 senesinin ilk zamanlarından bu yana pandemi haline gelmiş olan koronavirüsü konuşmaya devam ediyor. Bu zamana dek 17.159 kişinin yaşamına mal olmuş bulunan koronavirüs, hayatı da olumsuz bir şekilde etkilemekteyken insanları da sağlığı koruyabilme yönünden evde kalmalarına mecbur bırakmış durumda.

İnsanların evleri içerisinde kalıyor olmaları, sosyal medya üzerindeki kullanımı da arttırmış durumda. Bunun kapsamında insanların zaten yoğun bir şekilde kullanmakta oldukları çevrimiçi fotoğraf ile video platformu olarak öne çıkan Instagram, bundan böyle daha çok anlık kullanıcının bulunmakta olduğu bir sosyal medya platformuna dönüştü. Bundan dolayı da Instagram geliştirici ekini, hem bu pandemi ile alakalı almış oldukları önlemleri hem ise bu süreç içerisinde kullanıcılara daha işlevsel bir Instagram deneyimi yaşatabilecek yeni özelliklerini duyurmuş oldu.

Instagram platformu çok kısa bir zaman öncesinde platform üzerinde bulunan ve koronavirüsle alakalı efektlerin tamamını yasaklamış olduğu konusunda bir duyuruda bulunmuştu. Şimdi ise bütün dünyanın başına bela olmuş durumdaki pandemiyle alakalı bir şekilde yeni tedbirlerini açıklamış bulunan geliştirici ekip, bundan böyle Instagram kullananların Dünya Sağlık Örgütünün yanı sıra öteki yetkili kurumlara daha da basit bir şekilde erişebilecek olduklarını belirttiler.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close