Uygulama

Instagram’da artık 4 kişi canlı yayın yapabiliyor

Instagram'da artık 4 kişi canlı yayın yapabiliyor

 

Sosyal medya devlerinden biri olarak öne çıkan Instagram, daha önceden 2 kişi ile sınırlı durumda bulunan canlı yayın katılımcı sayısını 4’e kadar yükseltmiş olan ‘Live Rooms’ adlı özelliğini kullanıma sunmuş oldu. Yeni getirilmiş olan söz konusu bu özelliğin bu haftanın içinde bütün kullanıcılara da ulaşması konusunda beklenti var.

Facebook şirketinin çatısı altında yer alan sosyal medya devlerinden biri olarak öne çıkan Instagram platformu, uygulamayla alakalı deneyimi çok daha iyi bir hale getirme amacıyla yeni özelliklerin üstünde çalışmayı sürdürmekte. Amerika Birleşik Devletleri asıllı firmanın üstünde çalışmakta olduğu bu özelliklerden bir tanesi de aynı esnada daha çok insanın canlı yayına katılım gerçekleştirmesine olanak sağlamakta bulunan ”Live Rooms” olmuş durumda.

Live Rooms adına sahip bu yeni özellikle beraber eski zamanlarda 2 kişiyle sınırlı durumda bulunan Instagram canlı yayınları esnasındaki katılımcı sayısı artık dört kişiye çıkmış olacak. Instagram adlı platform, konuyla alakalı olarak paylaşmış olduğu blog gönderisi içerisinde, bu söz konusu özelliğin insanları adeta bir ‘talk show ya da podcast’ başlatabilmesine ya da öteki içerik oluşturucular ile iş birliği yapmaya teşvik edecek olduğunu ifade ediyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close