Uygulama

Instagram ve Facebook için maske takma uyarısı

Instagram ve Facebook için maske takma uyarısı

 

Koronavirüs ile alakalı vaka sayılarının bütün dünya üzerinde tekrardan artışa geçmeye başlamasıyla beraber Facebook platformu, insanlara maske takmalarının gerekli olduğunu anımsatmanın aslında çok iyi bir fikir olacağını düşünmeye başladı. Yeni karşımıza çıkacak bir özellikle beraber Facebook platformu ile birlikte Instagram platformu ana sayfalarının en üst kısmında maske takılmasının gerekli olduğunu anımsatan bir uyarıyla karşılaşmış olacaksınız.

Haziran ayının da gelmiş olmasıyla beraber Türkiye dahil bir çok ülkede yaşamını sürdüren insanlar yeni normale alıştırabilmek amacıyla normalleşme adımları atmaya başlamış idi. Fakan bazı insanların normalleşmeyle alakalı adımları ‘‘eki dönemlerde olduğu gibi olma’’ şeklinde anlamış olması, virüsün toplum üzerinde tekrardan yayılmasına ve vaka sayılarının hem Türkiye üzerinde hem ise bütün dünya üzerinde tekrardan artış göstermesine sebep olmuştu.

Veri skandallarından dolayı kendisine duyulmakta olan güveni bayağı bir azaltmış olan Facebook platformu, pandemi boyunca yalan, yanlış bilgilerin platform üzerinde yayılmasını önleyebilmek ve sistem üzerindeki kullanıcıların en doğru bilgilere ulaşmasını sağlayabilmek adına uygulamasına bazı yeni özellikler ilave etti ve bugün, bu söz konusu özelliklere bir yenisinin daha ilave edileceğini açıkça ifade edebiliriz..

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close