Uygulama

Instagram silinmiş olan tüm mesajları tekrar göstermekte

Instagram silinmiş olan tüm mesajları tekrar göstermekte

 

Sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, daha öncesinde kullanıcılar tarafından silinmiş olan bütün mesajları, nedeni bilinmeyen bir biçimde tekrardan göstermeye başlamış durumda. Üstüne üstlük karşı taraf hesabı kapanmış bir durumda bulunsa dahi bütün görüşmeler ya a paylaşımı yapılan özel hikayelere erişilebilmekte.

Seneler öncesinde Instagram platformu üzerinde yapmış olduğunuz bir görüşmeyi sildiniz ve bunu da unuttuğunuzu varsayalım.. Maalesef ki bunu siz unutmuş olsanız dahi Instagram hiç bir şekilde unutmamakta. Bugün içerisinde okurlarımızdan bazıları, Instagram gelen kutuları üzerinde eski ve silinen mesajları görmüş oldukları bilgisini de paylaşmış oldu.

Durumu net bir şekilde kontrol edebilmek amacıyla kendi gelen kutularımıza bakmış olduğumuzda da, 2016 senesine kadar geçmişe dönük tüm mesajlaşmaların görünmekte olduğunun farkına vardık. Üstüne üstlük bahsi geçen mesajlaşmalar üzerinde göndermiş olduğunuz hikayelere de erişim sağlamak olanaklı oluyor. Hatta sizi engellemiş olan veyahut sizin engellemiş olduğunuz kişilerle mesajlaşmalarınız da görülebilmekte.

2018 Nisan ile birlikte 2019 Ekim ve bir de 2010 Aralık ayları içerisinde Instagram’ın silinmiş olan mesajları tekrardan kullanıcılara göstermiş olduğuna yönelik Reddit üzerinde paylaşım yapılmış bir kaç tane bilgi yer alıyor. Problemin kaynağına yönelik olarak bugüne kadar platform üzerinden veyahut çatı firması Facebook şirketinden de herhangi bir açıklama yapılmış değil. Fakat yaşanmış olanlar, Facebook şirketinin kullanıcı talep etmiş olsa da verileri silmemekte olduğunun somut birer kanıtı olarak karşımıza çıkıyor.

 

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close