Uygulama

Instagram Reels için 3 tane yeni özellik gelmiş durumda

Instagram Reels için 3 tane yeni özellik gelmiş durumda

 

Instagram platformu, çok kısa zaman içerisinde en popüler özelliklerinden bir tanesi haline gelmiş olan Reels kısmıyla ilgili olarak üç tane özellik birden yayınlamış oldu. Yeni getirilmiş olan özellikler, hem içerik üretici olanların hem ise Reels kullanıcılarının deneyimini çok daha fazla iyileştirmeyi amaçlamakta.

Instagram platformunun ardımızda bırakmış olduğumuz aylar içerisinde yayınlamış olduğu ve kısa zaman içinde platformun en popüler özelliklerinden bir tanesi haline gelip ana ekran üzerinde kendisine ait kısayol butonuna da sahip durumda bulunan Reels, getirilmiş olan en son güncellemeyle beraber hem içerik üretici olanlar hem ise standart kullanıcılarla ilgili olarak çok daha yeni özellikler kazanmış durumda.

Son gelmiş olan güncellemeyle beraber Instagram Reels kısmına ses aramanın yanı sıra ses kaydetme ile birlikte DM üstünden ses sayfalarını paylaşma şeklinde tanımlayabilecek olduğumuz üç tane özellik birden gelmiş oldu. Bahsi geçen bu özellikler Reels kullanıcı olanların yeni sesleri keşfedebilmelerini ve kaydetmelerini basitleştirmeyi amaçlamakta.

Ses arama ile birlikte Senin İçin ve de Trending isimli sekmelerle beraber kullanıcıların en yeni müziklerle beraber sesleri keşfedebilecek oldukları yeni bir özellik olarak karşımıza çıkmış durumdayken; ses kaydetme isimli özellikte, bir Reels videosu oluşturma esnasında kullanılabilecek öteki seslerin kaydedilebilmesini kolaylaştırmakta. DM üstünden ses sayfalarını paylaşma özelliği de belirli bir sesle alakalı bütün Reels videolarını DM üstünden paylaşabilmeyi olanaklı hale getiriyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close