Uygulama

Instagram platformunun vazgeçilmezi

Instagram platformunun vazgeçilmezi

 

 

Zamanın geldiği noktaya bakacak olursak artık elinde telefonu olmayan bunu geçtim akıllı telefonu olmayan yok. Hele ki akıllı telefonu olup da İnstagramı kullanmayan hiç yok. Burada binlerce resim günlerce haftalarca paylaşılıyor ve bu resimler ile birçok fenomen ortaya çıkıyor.

Kısa bir zaman önce bu konuda derin bir araştırmaya başlanılmış ve yapılan araştırma göstermiştik bir yıllık zaman diliminde bu hesap aracılığı ile en çok paylaşımını yaptığımız şey ailemiz.

Bu araştırmayı yapan HTC araştırmayı Türkiye halkı için yapmış ve böylesine bir sonuç ile karşı karşıya kalmış. Yalnızca aile de değil arkadaş ve sevdikleri ile paylaştıkları resimler oldukça çok olmuştur.

En Çok Paylaşılan Anlar

Bu hesap aracılığı ile paylaşımı yapılan fotoğraflar: Aile ve arkadaş, gezi ve tatil, Selmalaşma, alıntılar, etkinlik ve spor olmuştur. Bu şekilde güzel anlarını sırasına göre paylaştıkları gözlemlenmiştir. Ayrıca buna ek olarak bir de evcil hayvanlar için de 8 kategori paylaşılmıştır.

Paylaşılan fotoğraflar üzerine genel bir görüş koymak gerekirse bizlerin en çok sevdiği şey annemiz. Buna ek ikinci sıra babamız son olarak ise kardeşimiz. Çünkü genel olarak paylaşımlar hep bu yönde olmuştur. Ayrıca bunların yanında bir de yediğimiz içtiğimiz şeyler içerisinde kahve paylaşımına ayrı bir önem veriyoruz.

Cinsiyet olarak ayıracak olursak ise; erkeklerin daha çok spor aktivitesini çektiğini kadının ise ailesi ile resimler koyduğunu görmekteyiz. Böyle olma nedeni aslında erkeğin çok ailesi ile resim paylaşmayı sevmemesidir.

Çünkü erkek özenli paylaşmayı çok sevmez. Bölgesel bir ayrım yapıldığında ise gezilen görülen yerlerin resmi genel olarak Batıda ki şehirler için geçerli iken aile daha çok Doğu bölgesinde ki geziler de ön plana çıkıyor.

İşte bu şekilde bir değerlendirme yapılmış ve aslında insanların paylaşımlarının ne yönde olduğu ortaya konmuştur. Çünkü insanlar yaşadıkları bölgeye göre hissettikleri değerlere göre internet ortamında yaptıkları paylaşımlar da değişiyor.

Düşünün bu iş bölgeye göre cinsiyete göre bile değişkenlik gösteriyor. Hepimizi böylesine içine alan bir zaman ile bizler her gün yaşamaya devam ediyoruz.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close