Uygulama

Instagram platformundan şüpheli hesaplarla alakalı hamle

Instagram platformundan şüpheli hesaplarla alakalı hamle

 

Son zamanlarda botların yanı sıra öteki manipülasyon grupları ile birlikte mücadele etmeye başlamış olan Instagram platform, şüpheli hesaplar üzerinden kimlik doğrulaması talep edecek. Bu söz konusu doğrulamayı gerçekleştirmeyi başaramayan hesaplar tamamen kapatılabilir.

Son zamanlar içerisinde botlarla beraber manipülatif gruplara karşı çok ciddi bir çalışmanın içine girmesiyle öne çıkan sosyal medya platformlarından bir tanesi de hiç şüphesiz ki Instagram adlı platform. Facebook şirketine ait durumda bulunan söz konusu bu platform, bundan böyle bazı kullanıcılarından doğrulama talep etmeye hazırlanmakta.

Şirketten yapılmış olan özel bir açıklamaya bakılırsa buna benzeyen bir talepte bulunulacak hesaplar, ”potansiyel bir şekilde asılsız davranışlarda” bulunanların arasından seçiliyor olacak. Geriye kalmış olan kullanıcıları etkileyebilecek bir durum da olmayacak.

Instagram platformundan yapılmış olan açıklama içerisinde, söz konusu bu yeni düzenlemenin aslında tamamen sıradan kullanıcıları etkilemeyecek olduğuna da vurgu yapıldı. Yeni yöntem içerisinde şüpheli bir şekilde görülmeye başlanan hesaplardan kimlik doğrulaması talep edilecek. Bu söz konusu hesapların arasında ”koordineli bir şekilde yapay davranış içine girme potansiyeli bulunan kililer, takipçilerinin büyük bir kısmı farklı konumlarda yer alanlar ya da otomasyon izi bulunmakta olan hesaplar” yer alıyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close