Uygulama

Instagram platformu yeni bir bağış toplama özelliğini deniyor

Instagram platformu yeni bir bağış toplama özelliğini deniyor

 

Son senelerin en popüler sosyal medya sitelerinden biri olarak öne çıkan Instagram platformu, çok daha yeni bir bağış toplama özelliğini denemeye başlamış durumda. Bu söz konusu özellikle beraber ana sayfanın yanı sıra keşfet bölümünde yardım kampanyaları yer akıyor olacak.

Uygulama geliştiriciler arasında yer alan Alessandro Paluzzi, yakın zaman içerisinde Twitter platformundan yapmış olduğu bir paylaşım üzerinde Instagram platformunun ana sayfanın yanı sıra haber kaynağı üstünden bağış toplama kampanyaları yapmayı olanaklı hale getirecek bir özellik üstünde çalışmakta olduğu duyurusunu yaptı.

Paluzzi aracılığıyla paylaşılmış olan görseller üzerinde ”Yeni Gönderi” arayüzü gözükmekte. Bu söz konusu arayüz üzerinde ”İnsanları etiketle”nin yanı sıra ‘konum ekle’ benzerindeki standart hale gelmiş, bilmiş olduğumuz bazı özellikler de yer alıyor. Öte yandan gönderilerimizi farklı platformlara da gönderebiliyoruz. Normal olarak Instagram platformunun üzerinde bir bağış toplama özelliği yer alıyor. Her ülke için açık durumda olmasa bile bu söz konusu özellik, şirketin repertuvarı içerisinde bulunmakta. Hatta yaşamakta olduğumuz koronavirüs pandemisinden dolayı çıkışı hızlandırılmış olan özellik fazlasıyla da sık kullanılmakta.

STK’ların yanı sıra kâr maksadı gütmeyen kuruluşlar ile birlikte ünlü isimler ve influencerlar, bu söz konusu özelliği pandemi başladığı zaman küçük ve orta boy işletmelere destek vermenin yanı sıra pandemi ile en ön saflarda mücadele etmeyi sürdüren kişilerle alakalı destek toplamak gibi maksatlarla kullanmış idi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close