Uygulama

Instagram platformu Türkiye içerisindeki kullanıcılara para kazandıracak

Instagram platformu Türkiye içerisindeki kullanıcılara para kazandıracak

 

Instagram, bizim ülkemizin de arasında yer aldığı bazı ülkeler içerisinde IGTV üzerinde içerik üretmiş olan kullanıcılarla ilgili olarak reklam ve satın alınabilecek rozetler sistemini test etmeye başlayacak. Bu söz konusu sistemin, daha çok içerik oluşturucu çekip kullanıcı sayısını hızlı bir şekilde arttırması konusunda beklenti var.

Dünya üzerinde yer alan en fazla kullanılmakta olan sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak öne çıkan Instagram platformu, IGTV üzerinde içerik oluşturuculara kazanç sağlayabilmek amacıyla reklamlar ile birlikte satın alınabilir rozetler sunuyor olacak. En çok 15 saniye uzunluğa sahip reklamlardan elde edilebilecek gelirin bir bölümü, uygulamada yer alan içerik oluşturuculara verilmiş olacak. Yapılmış olan söz konusu açıklamaya bakılırsa yayına başlayacak reklamların, YouTube üzerindekine benzeyen bir biçimde atlanabilme özelliği bulunuyor olacak.

The Verge’nin yapılmış olduğu haber içerisinde, reklam sistemi ile beraber IGTV üzerinde yayınlanabilecek videoların da daha katı kurallarla izlenecek olduğu ifade edildi. Telif hakkı, uygun durumda bulunmayan içerikler benzerindeki videoların yer almış olduğu söz konusu platform, bu adımı ile birlikte biraz daha YouTube platformuna benzeyebilecek gibi gözükmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close