Uygulama

Instagram o etiketi tekrar engellemiş durumda

Instagram o etiketi tekrar engellemiş durumda

 

Instagram adlı platform, Mart ayı içerisinde yasaklamış olduğu ve söz konusu bu olayın yanlışlıkla yaşanmış olduğunu ifade etti ”#sikh” adlı etiketle paylaşılmış olan gönderileri tekrardan engellemiş durumda. Facebook adlı platformdan konuyla ilgili olarak halen bir bilgi gelmemiş olsa da firmada yer alan bir tane yazılım mühendisi açıklamalarda bulunmuş oldu.

Ardımızda bırakmış olduğumuz Mart ayı içerisinde Facebook adlı platform ile birlikte Instagram adlı platformda ”#sikh” adlı etiket tamamen engellenmiş durumdaydı. Facebook platformundan yapılmış olan özel bir açıklama içerisinde söz konusu bu etiketin bir yanlışlık sonrasında engellenmiş olduğu ifade edilmiş ve bunun ardından günümüze dek söz konusu etikete herhangi bir engel yapılmamıştı. Lakin dün ise aynı etiket Instagram platformu üzerinde tekrardan engellenmiş oldu.

Instagram üzerinde yer alan kullanıcılar tarafından Twitter platformu ile birlikte öteki sosyal mecralar içerisinde bildirilmiş olan duruma bakılırsa #sikh adlı etiketin kullanılmakta olduğu gönderiler Instagram aracılığıyla platform üzerinde gizlendi. Instagram, platform içerisinde #sikh adlı etiketi aratmış olan kullanıcıların karşılarına da söz konusu gönderilerin Instagram topluluk kurallarına uymayabilecek olduğu konusunda bir uyarıyı göstermekteydi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close