Uygulama

Instagram Lite yeniden gelecek

Instagram Lite yeniden gelecek

 

Instagram platformu, özellikle de düşük özelliklere sahip olan akıllı telefonların yanı sıra çok zayıf internet bağlantısına sahip bölgelere özel olarak geliştirmiş olduğu yeni Instagram Lite adlı uygulamasının testlerine başlamış durumda. Söz konusu bu uygulama, kullanıcılar için Instagramın bazı özelliklerini sunmamakta olsa bile çok daha temiz ve performanslı bir deneyim vadetmekte.

Dünya üzerindeki en büyük sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak öne çıkan Instagram adlı platform, 2018 senesi içerisinde ‘Instagram Lite’ ismine sahip çok yeni bir uygulamanın testlerine başlamıştı ve ilk sürümü sadece 573 kilobayt büyüklüğündeki bir dosya boyutuna sahip bulunan bu uygulama, özellikle de düşük donanım özellikleri bulunan akıllı telefonları hedeflemekteydi.

Instagram platformu ardımızda bırakmış olduğumuz mayıs ayı içerisinde çok sürpriz bir biçimde Instagram Lite uygulamasının fişini çektiğini duyurmuş ve daha da yeni bir Instagram Lite uygulaması geliştirmeye başladıklarını açıkça ifade etmişti. Söz edilen bu yeni uygulama ise, Hindistan içerisinde test edilmeye başlanmış durumda.

Ortalama 2 MB’lik bir dosya büyüklüğüne sahip durumda bulunan yeni Instagram Lite, düşük performansa sahip akıllı telefonlar üzerinde ve çok daha düşük internet hızları üzerinde daha iyi bir Instagram deneyimi sunabilmeyi hedeflemeke. Uygulama, alışmış olduğumuz Instagram uygulamasıyla fazlasıyla benzeyen bir arayüze sahip durumda bulunmasına karşın bir takım önemli farklar da sunmakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close