Uygulama

Instagram için hassas içeriklerle alakalı bir özellik

Instagram için hassas içeriklerle alakalı bir özellik

 

Instagram platformu aslında hassas içeriklerle ilgili olarak çok katı bir tutum sergiliyor olsa bile, sınırlamalar kullanıcıların bazılarıyla alakalı yetersiz geliyor olabilir. Görünüşe bakılır ise sosyal medyanın dev ismi, Instagram platformunun mevcut bir durumdaki sınırlarını yetersiz bulmakta olanlar için çok daha yeni bir özellik üstünde çalışmakta.

Tersine mühendislik uzmanlarından biri olan Jane Manchun Wong, Instagram platformuna hassas içeriği sınırlayabilen yeni bir tane özellik gelecek olduğunu ortaya çıkarmış durumda. Şu zamanlarda Instagram platformunun ”hassas içerik” şeklinde neyi sınıflandıracak olduğu kesin değil fakat iş yerine görüntüleyebilmek amacıyla güvenli bir durumda olmayan (NSFW) ya da kısmi bir şekilde yetişkin durumda bulunan içeriklerin bu sınıra takılabilecek olduğu düşünülmekte.

Wong, hassas durumda bulunan içerikleri sınırlayacak söz konusu bu özelliğin varsayılan bir şekilde açık geldiğini ifade ediyor. Fakat böyle olması, yeni özellik kararlı sürüm üzerine geldiği zaman değişebilir. Hassas içerikleri sınırlama ile alakalı özellik istenildiği durumda ayarlardan kapatılabilmekte.

Özelliği kapatmış olduğunuzda ise, hassas durumda bulunan içerikleri görmeyi istediğinizi onaylamanızı talep eden yeni bir pencere açılmakta. Uyarının alt kısmında bulunan ”Learn more” (Daha çok bilgi al) şeklindeki bağlantı da şu anda çalışmamakta. Muhtemel olarak özellik geliştirme sürecinin daha çok başlarında.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close