Uygulama

Instagram için çok kritik bir özellik yolda

Instagram için çok kritik bir özellik yolda

 

Dünya üzerinde en popüler hale gelen fotoğraf ile video paylaşım platformlarından biri olan Instagram, son dönemler içerisinde yıldızı baya bir parlamış olan ”TikTok” isimli uygulamanın çalışma prensibiyle benzerlik gösteren bir özelliği kullanıcıların hizmetine sunma konusunda hazırlık yapıyor.

Instagram platformunun üstünde çalışmalar yaptığı bu yeni özellik, uygulamalar konusunda araştırmalar yapan ”Jane Manchun Wong” sayesinde ortaya çıkartılmış oldu. Wong, Twitter platformu üzerinde yer alan hesabından yapmış olduğu açıklamalar ile Instagram isimli platformun yeni özelliği ile alakalı detaylı bilgiler aktardı.

Wong tarafından yapılmış olan açıklamalara bakılırsa Instagram platformunun üstünde çalışmalar yaptığı bu yeni özellik, platformda yer alan ”Hikaye” kısmına getirilmiş olacak. Bu söz konusu özellikle beraber Instagram kullananlar, aynı TikTok isimli uygulama üzerinde olduğu gibi bir tane video çekimi yaparak bu videoların üstünde arka plana ses ilave etme ve videonun hızını ayarlayabilme benzerindeki özelleştirmeler yapabiliyor olacaklar. Wong, Instagram isimli platformun yeni özelliğinin tam olarak nasıl görünmekte olduğuna yönelik bir tane de ekran görüntüsü yayımlamış vaziyette.

Wong tarafından paylaşılmış olan ekran görüntüsüne bakılır ise Instagram isimli platformun TikTok uygulamasına benzeyen özelliğinin Hikaye isimli kısmının hemen altına ”Clips” adıyla ilave edileceği açık bir şekilde gözükmekte. Aslında yine ekran görüntüsüne bakılır ise kullanıcılar oluşturmuş oldukları bu hikayelere müzik ilave edebiliyor, zamanlayıcı ayarlaması yapabiliyor ve videonun oynatmayla alakalı hızını da değiştirebilmekteler.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close