Uygulama

Instagram herşeyinizi takip etmesin!

Instagram herşeyinizi takip etmesin!

 

Facebook şirketinin sahibi konumunda bulunduğu Instagram kullanıcılarını izlemekte, hem de sürekli. üstüne üstlük bu hiç bir şekilde gizli bir bilgi değil. Fakat bir kullanıcı olarak takip edilmeyi engelleme maksadıyla yapabilecek olduğunuz bir takım işlemler mevcut. Tam bir şekilde izlenmeyi engellemeyi başaramasanız dahi en azından karşınıza çıkmakta olan reklamları veyahut paylaşmış olduğunuz verilerinizi biraz düzenleyebilirsiniz.

2012 senesi içerisinde Instagram ismine sahip sosyal medya platformunu satın alıp elinde yer alan en büyük ticari ürün olarak öne çıkan kullanıcı veri ağlarını çok fazla genişletmiş olan Facebook şirketi, sahibi durumda bulunduğu bütün platformlar ile kullanıcılarını takip ediyor. Hatta pek çok zaman kullanıcılar bizzat bu durum için izin vermiş oluyor. Aslında çok tehlikeli bir durum gibi görünüyor olsa dahi Instagram platformu elde etmiş olduğu veriler ile sadece kullanıcıya özel reklamlar oluşturmakta. Ancak bu sadece şimdilik.

Pekala, Instagram aracılığıyla takip edilme işlemini nasıl engelleyebilirsiniz? Direkt bir şekilde bu türde bir takipten kurtulmanın herhangi bir yolu bulunmuyor. Facebook adlı uygulamanın yanı sıra Instagram ve de WhatsApp adlı uygulamaları uygulamaları kullanmakta olduğunuz müddetçe takip işlemi de sürecektir.. Fakat en azından karşınıza çıkmakta olan reklamları biraz da olsa düzenleyebilir ve platformların sahip durumda bulunduğu verilerinizden bir kısmını düzenleyip bundan böyle kullanılmamalarını da sağlamanız olanaklı..

1. Yöntem – Verilerinizi tekrardan bir düzenleyin.
2. Yöntem – Konumla alakalı izinlerinizde düzenleme yapın.
3. Yöntem – Reklamlarda düzenleme yapın.
4. Yöntem – Kesin bir çözüm, Instagram hesabınızı tamamen kapatın.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close