Mobil

Instagram erişimleri filtreyle artıyor mu?

Instagram erişimleri filtreyle artıyor mu?

 

Instagram isimli platform, artık bir çok insanın ama direkt olarak ama dolaylı bir şekilde ekmek kapısı olmasıyla göze çarpmaya başladı. Sosyal medya platformu, sürekli olarak değişiklik gösteren algoritmaları sayesinde özellikle de mikroinfluencer kategorisi içerisinde bulunan çok büyük hesapları da fazlasıyla zor durumlara sokabiliyor.

Courtney Quinn ismine sahip sosyal medya influencer’ı tarafından paylaşılan ve hemen sonrasında ise kaldırılmış olan bir gönderi, insanlara bu konuyla alakalı fayda sağlayabilecek bir bilgiyi içeriğinde barındırıyor. Instagram platformu üzerinde 564.000 tane takipçisi yer alan Courtney Quinn, Instagram platformu üzerinde kullanıcı etkileşim seviyelerini arttırabilmek amacıyla bir yol bulmuş gibi duruyor.

Quinn’in yazmış olduğu ve şimdilerde silinmiş bir durumda bulunan Instagram gönderisine bakılır ise söz konusu platform, kendisine ait filtrelerinin kullanılmış olduğu gönderileri öne çıkartmayı sağlıyor. Quinn, söz konusu bu durumla alakalı açıklama yaparken, fotoğraflarına %2 oranında bir Instagram filtresi uygulamakta olduğunu ve söz konusu bu filtrelerin fotoğrafı değiştirmiyor olsa bile erişimi arttırmış olduğu konusunda açıklama yaptı.

Instagram üzerindeki filtreyi %2 oranında uygulamak demek, filtrenin mevcut durumdaki yani fotoğrafa karşı olan etkisini %2 oranında tutmak anlamına gelmektedir. Platform üzerinde eski dönemlerde filtreler sadece aç – kapat biçiminde kullanılabiliyorken şimdi ise belirli bir miktar uygulanabilmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close