Uygulama

Instagram DM üzerindeki kuralları ihlal edenlerin hesabını kapatacak

Instagram DM üzerindeki kuralları ihlal edenlerin hesabını kapatacak

 

Resmi blogu üzerinde çok daha yeni bir gönderi paylaşmış olan Instagram, DM üzerinde kuralları ihlal etmiş olan hesapların ilk olarak belirli bir zaman boyunca mesaj atmasının yasaklanacak olduğunu, ihlalin sürmesi halinde de hesabın komple kapatılacak olduğu duyurusunu yaptı.

Dünya üzerinde yer alan en popüler görsel içerik paylaşımıyla ilgili platformlarda Instagram, kötüye kullanım ile mücadele çalışmaları esnasında çok daha yeni bir güncelleme gerçekleştirmiş olduğunu duyurmuş durumda. Güncellemenin son günleri içerisinde Birleşik Krallık’ta yer alan futbolculardan bazılarına yönelik gerçekleştirilmiş olan ırkçı saldırılardan dolayı gerçekleştirilmiş olduğunu ifade eden Instagram, bundan böyle Instagram DM üzerinde kötüye kullanılmasının çok daha sert cezalarla sonuçlanacak olduğunu açıklamış durumda.

Kullanıcıların birbirleri ile iletişim kurmakta olduğu çok özel bir alan olduğundan dolayı DM’de yer alan sohbetler esnasında görülen nefret söyleminin yanı sıra zorbalık veyahut ırkçılığın yorumlarda olduğu gibi basit ve proaktif bir biçimde tespit edilememekte olduğunu ifade eden Instagram adlı platform, buna rağmen bundan böyle DM’de kuralları ihlal etmekte olan kullanıcıların çok daha sert cezalarla karşılaşacak olduğunu bildirmiş durumda.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close