Uygulama

Instagram akış yenilememe problemi

Instagram akış yenilememe problemi

Son zamanlarda sosyal medya tutkunlarının en çok yaşadığı, sebebini ve çözümünü merak ettiği konulardan biri Instagram’ da akış yenilenmemesi ve hata verilmesi sorunudur. Bu sorunu çözmek için sorunun kaynağına göre çeşitli çözümler uygulayabilirsiniz. Bahsettiğimiz çözümlerden bazıları şöyledir:

Öncelikle telefonunuzun internet bağlantısını nasıl sağladığı önemlidir. Eğer telefonunuza internet bağlantısını wifi aracılığıyla sağlıyorsanız bu akış yenilenmeme probleminin sebebi Türk Telekom TT net’ in filtresine takılıyor olmanız olabilir. Eğer sorun bu yüzdense çözmek için DNS ayarlarınızı değiştirmeniz gerekir. Bunu telefonunuzun ayarlar bölümünden wifi kısmına girip oradan da uygun şekilde ilerleyerek DNS ayarlarına ulaştıktan sonra yapabilirsiniz. DNS ayarlarınızı değiştirdikten hemen sonra yeniden Instagram’ a girmeyi deneyiniz. Yaşanılan sorun wifi bağlantısındaki filtreden kaynaklanıyorsa bu kez mutlaka açılacaktır.
Eğer telefonunuza internet bağlantısını mobil veri aracılığıyla sağlıyorsanız. Bu kez sorun proxy ayarlarınızdaki bir hatadan kaynaklanıyor olabilir. Yine de ilk olarak telefonunuzu uçak moduna alıp uçak modundan çıkardıktan sonra tekrar Instagram’ a girmeyi deneyiniz. Bu işlem işe yaramamışsa telefon operatörünüzün ( Turkcell, Vodafone, Türk Telekom) müşteri hizmetleri hattını arayıp proxy ayarlarınız ile ilgili hatanın çözümünü bulmaları ve sorunu çözmeleri için yardım isteyiniz. Çünkü eğer sorun proxy ayarlarınızdan kaynaklanıyorsa bunun başka bir çözümü olması mümkün değildir. Bu durumun sebebi IP banlanması olabilir.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close