Teknoloji

iCloud sistemindeki sorun ne?

iCloud sistemindeki sorun ne?

 

Ekosistem, güvenliğin yanı sıra yazılım kararlılığı hususunda pek çok kişi tarafından beğenilmekte olan Apple şirketi, ardımızda bırakmış olduğumuz senelerde iCloud hack skandalı ile birlikte gündeme gelmiş idi. Bugün kullanıcılardan bazıları Apple iCloud’un yanı sıra Find My ile birlikte Mail Drop benzerindeki sistemlere erişim problemi yaşamış oldu.

Apple kullanıcısı olanların yedekleme sistemi olarak öne çıkan iCloud, ardımızda bırakmış olduğumuz senelerde ünlü isimlerin skandal görüntüleri ile birlikte gündeme gelmişti. Bilgisayar korsanlarının ünlü kişilerin hesaplarına erişim sağlayarak uygunsuz görüntülerini paylaşmış olması dünyanın tamamında çok büyük bir yankı uyandırmış idi. Skandal paylaşımların ardından firma güvenlik sistemini çok daha fazla iyileştirmiş oldu fakat pek çok kişi özellikle de fotoğraf yedeklemeyle alakalı işlemlerini sona erdirdi.

Bugün ise pek çok kullanıcı uzun bir zamandan beri iCloud hesaplarına erişim sağlayamıyor ve akıllara da ilk önce geçmiş dönemdeki skandallara benzeyen bir saldırı gerçekleşip gerçekleşmediği gelmiş durumda.

iCloud sisteminin iç kısmında yer almakta bulunan Mail’in yanı sıra Backup ile birlikte Calendar, Keychain ve Bookmarks benzerindeki özelliklerin yanında Find My ile birlikte Mail Drop sistemlerine de erişim problemi yaşanmış olması dikkatleri çekmiş oldu. Analistlerden bazıları sistemlere siber saldırı gerçekleşmiş olma ihtimalinin üstünde durmakta.

Ortalama bir şekilde dört saattir bir takım kullanıcıların erişim sağlayamadığı iCloud sisteminin ne zaman düzelecek olduğu da bilinmemekte. Daha halen Apple şirketinin tarafından resmi bir açıklamada yapılmış durumda değil.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close