Teknoloji

IBM şirketinden Apple cihazlara özel güvenlik aracı

IBM şirketinden Apple cihazlara özel güvenlik aracı

 

IBM şirketi, macOS işletim sistemi ile birlikte iOS işletim sisteminin uygulamaları kullanımda olduğu dönemlerde şifreleme gerçekleştiren bir araç paylaştı. Şu zamanlarda Apple cihazlarla ilgili olarak yayınlanmış olan aracın yakın zaman içerisinde Linux işletim sistemi ve Android işletim sistemiyle ilgili de çıkması konusunda beklenti var. IBM şirketinin geliştirmiş olduğu söz konusu bu yazılım homomorfik şifrelemeyle alakalı teknolojinin kullanımı da basitleştirmekte.

İnternette üzerinde dolaşma esnasında başımıza gelmesini talep edebileceğimiz en son şeylerden bir tanesi de hassas bilgilerimizin kötü niyete sahip hackerların eline geçmiş olması. Bilgilerimizin mevcut durumdaki güvenliğini ön planda tutabilmenin maksadıyla uygulamalardan bazılarına başvurabilmekteyiz fakat onlar da bazı durumlarda bizleri yarı yolda bırakabilmektedir. Eğer ki sizler de güvenliği sağlayabilmenin çok daha kolay bir yolu olsaydı şeklinde düşünüyorsanız, IBM şirketinden sizleri çok daha fazla sevindirecek bir haber gelmiş olabilir.

Telefonunuz ile birlikte bilgisayarınızı kullanma esnasında dahi verilerinizi şifrelemekte olan bir araç, IBM şirketi tarafından geliştirilmiş durumda. Eski dönemlere göre çok daha güvenli bir kullanım sunmaya başlayan bu araç, şu dönemlerde yalnızca iOS işletim sistemi ve macOS işletim sistemi için yayınlanmış durumda. GitHub üstünden ulaşabilecek olduğunuz bu aracın Android işletim sistemi Linux işletim sisteminin sürümü daha halen hazır değil fakat ”birkaç hafta”lık zaman içinde sunulması konusunda beklenti var.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close