Uygulama

IBM şirketi tercihini Slack’ten yana kullandı

IBM şirketi tercihini Slack'ten yana kullandı

 

IBM şirketi, 350.000 tane çalışanıyla ilgili olarak haberleşme programı şeklinde öne çıkan Slack’i tercih etmiş durumda. IBM şirketinin söz konusu bu tercihi Microsoft şirketinin Teams adlı uygulamasının karşısında Slack’i öne geçirmiş oluyor. Slack adlı uygulama, sunmuş olduğu paralı ve parasız hizmetler ile birlikte kullanıcılarını çok fazla memnun etmekteydi.

Ortaya çıkmış olan yeni bir tane rapor, IBM şirketinin firma içi haberleşme amacıyla Slack’i tercih etmeye başladığını göstermekte. Rapora bakılır ise IBM şirketi, yapmış olduğu özel denemelerin sonrasında 350.000 tane firma çalışanıyla ilgili olarak Slack’i tercih etmiş oldu. Slack yönünden ise bu, fazlasıyla büyük bir kazanım olarak öne çıkıyor.

Slack adlı uygulamanının IBM şirketi üzerinde uygulamış olduğu deneme ise uzun birkaç seneyi aldı. 2014 senesi içerisinde başlamış olan denemeler, tüm firmanın Slack kullanmaya başlamasıyla birlikte artık sona ermiş bulundu. Slack adlı uygulamanın bundan böyle IBM şirketinin firma içi haberleşmesinden sorumlu durumda bulunması hususunda açıklama gerçekleştiren Slack uygulamasının CEO’su görevinde bulunan Stewart Butterfield, Slack’in artık tam anlamıyla büyük firmalar için çalışacak olduğunu da açıkça ifade etti.

Denemelerin sonrasında IBM şirketinin Slack’i tercih etme kararı alması, IBM şirketini Slack’in en büyük müşterilerinden biri yapıyor. Fakat Slack yönetimi aracılığıyla açıklanmış olan bir rapor içerisinde, zaten birkaç yıldan beri en büyük müşterilerinin IBM şirketi olduğunu belirtmekteydi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close