Mobil

Huawei yeni bir akıllı telefon tanıtmaya hazırlanıyor

Huawei yeni bir akıllı telefon tanıtmaya hazırlanıyor

 

Çin de merkezi bulunan teknoloji devlerinden Huawei şirketinin gelecek günler içerisinde Dimensity 700 işlemcisine sahip bütçe dostu bir tane akıllı telefon tanıtacak olduğu iddia edilmiş durumda. Temel bir durumdaki özelliklerinin yanı sıra kamera detayları da ortaya çıkmış olan akıllı telefonun tam olarak ne zaman tanıtılacak olduğu da halen bilinmemekte.

Tayvan da merkezi bulunan yonga üreticilerinden MediaTek şirketi, söz konusu bu yeni bütçe dostu Dimensity 700 adlı işlemciyi bu ay piyasaya çıkardı. 5G bağlantısıyla alakalı desteğini 200 dolar tutarının altındaki uygun fiyata sahip akıllı telefonlara getirme amacıyla tasarlanmış olan söz konusu bu yonga seti, görünüşe bakılır ise Huawei imzasına sahip bir akıllı telefon modeliyle ilk defa karşımıza çıkmış olacak.

İddialarla alakalı kaynak ise, sızıntılarıyla üne kavuşan Weibo kullanıcılarından Digital Chat Station’dan gelmekte. Kaynağın paylaşmış olduğu söz konusu veriler, gücünü Dimensity 700 ismine sahip yonga setinden alarak karşımıza çıkacak yeni Huawei akıllı cihazın temel teknik özelliklerini de içeriğinde barındırıyor. Sızıntıya bakılır ise Çin asıllı firmanın tanıtacak olduğu söz konusu bu cihaz, sol üst köşe kısmında delik biçiminde ön kamera tasarımı bulunan 6,5 inçlik büyüklüğe sahip IPS ekranla donatılmış olacak. Bu söz konusu ekran, bütçe dostu olarak karşımıza çıkan akıllı telefon modellerinde gerçekleşmekte olduğu gibi 60 Hz’lik bir yenileme hızınının yanı sıra FHD+ çözünürlüğü de destekliyor olacak. Donanım kısmında cihazın RAM ile birlikte depolama miktarları da şu anlık hiç bir şekilde bilinmemekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close