Mobil

Huawei şirketinin Y6s modeli duyurusu yapıldı

Huawei şirketinin Y6s modeli duyurusu yapıldı

 

Çin asıllı teknoloji devlerinden Huawei şirketi, sessiz bir şekilde en yeni bütçe dostu telefonlarından Huawei Y6s modelinin duyurusunu yaptı. Söz konusu bu cihaz, Google şirketinin uygulamaları ile birlikte hizmetlerini de içinde barındırmakta.

Huawei şirketinin 2020 senesinin başlangıcını yapmış olduğu Y6s isimli model, 6,09 inç büyüklüğündeki bir ekranın yanı sıra 1560×720 çözünürlük sunan bir IPS LCD ekranla beraber gelmiş oluyor. Ekranla ilgili tasarımına şöyle bir bakmış olduğumuzda cihazın önde yer alan kamerasının ufak bir çentikte yer almış olduğunu görebilmekteyiz. Arka bölümde de bizleri bir parmak okuyucu karşılamış oluyor.

Huawei Y6s modeli, gücünü ise 8 çekirdek bulunan Helio P35 işlemcisinden almakta. Söz konusu bu cihaz, 3 GB’lik bir RAM’e sahip olmasının yanı sıra 32 GB ile birlikte 64 GB olmak üzre 2 tane değişik depolama seçeneği sunmakta. Elbette ki, günümüzde bu söz konusu depolama alanının ne denli yetebilecek olduğu da biraz tartışılabilir bir husus. Fakat cihazın bütçe dostu sınıfına girmekte olduğunu da anımsatmamızda yarar var.

Huawei Y6s modelinde bir tanesi önde bir tanesi de arka tarafta olmak üzere sadece 2 tane kamera yer alıyor. Cihazın arka kısmındaki kamera 13 MP’lik bir çözünürlüğe sahip durumdayken önde yer alan kamera 8 MP’lik bir çözünürlük sunuyor. Bu 2 tane kameranın diyafram açıklığıyla alakalı değerler ise sırası ile f / 1,8 ile birlikte f / 2,0 biçiminde.

Huawei Y6s modeli şu an içerisinde Filipinler’de satışa çıkartılmış bir vaziyette ve öteki Asya piyasaları üzerine de yakın bir zaman içerisinde girmesi konusunda beklenti var. Ülkemize tam olarak ne zaman geleceği veyahut gelmeyeceği de halen belli bir durumda değil. Huawei Y6s modelinin 3 GB + 64 GB’lık olarak açıklanan versiyonu 137 dolar tutarındaki (ortalama bir şekilde 820 Türk Lirası + vergiler) bir fiyat etiketiyle satılıyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close