Mobil

Huawei şirketinin patent başvurusu heyecanlandırdı

Huawei şirketinin patent başvurusu heyecanlandırdı

 

Huawei şirketi, akıllı telefonlar üzerinde kullanıcı deneyiminin yanı sıra güvenliği çok daha farklı bir seviyeye getirmeyi başaracak tam ekran parmak izi tarayıcıyla alakalı patent başvurusu yaptı.

‘‘Tam ekran parmak izi sensörü’’yle alakalı teknolojiyi ilk defa duymamaktayız ve daha öncesinde de teknoloji firmalarından bazılarının bu teknoloji üstünde çok ciddi ilerlemeler kaydetmiş oldukları bilgisine ulaşmıştık. Ancak yine de işin içine Huawei şirketi gibi çok büyük bir bir teknoloji devi girmiş olduğunda kullanıcı deneyimi hususunda da heyecan veren gelişmeler yaşanma konusundaki ihtimalin daha üst seviyede olduğunu söylemek olanaklıdır.

Android Authority adlı platformun Huawei şirketine doğrulatmış olduğunu resmen açıkladığı özel bir habere bakılırsa Çin asıllı teknolojinin devi; Çin’in yanı sıra Avrupa ile birlikte Japonya, Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan ve Güney Kore’de tam ekrandaki parmak izi teknolojisiyle alakalı patent başvurusu yaptı. Üstüne üstlük Huawei şirketi, tam ekran parmak izi teknolojisini sadece kilit ekranını daha da basit bir şekilde açmak amacıyla değil, aynı zaman içerisinde kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi vadetmekte.

Hali hazır bir şekilde akıllı telefon kullananlar, uygulamalar üzerinde özel biyometrik kilit oluşturabilmekteler. Böylelikle de o uygulama saece cihaz sahibi parmak izini tarattığı zaman açılmış oluyor. Burdaki problem ise, parmak iziyle ilgili kilidinin uygulamanın açılış hızını uzatıyor olması. Çünkü bir uygulamayı açabilmek amacıyla simgesine dokunduğunu zaman daha sonrasında kilidin açılabilmesi amacıyla parmağınızı parmak izi okuyucuya kadar götürmeniz gerekli.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close