Mobil

Huawei şirketinin açıklaması rahatlattı

Huawei şirketinin açıklaması rahatlattı

 

Twitter platformunun üstünden bir takipçisinin sorusuna cevap veren resmi Huawei hesabı, Amerika Birleşik Devletleri’nin geçici lisans zamanını uzatmamış olmasına karşın Google güncellemeleri yayınlamayı sürdüreceğini bildirmiş durumda.

Amerika Birleşik Devletleri ile Çin arasında başlayan ticari savaş esnasında belki de en çok darbe almış bulunan firma olarak öne çıkan Huawei şirketi, ardımızda bırakmış olduğumuz sene Amerika Birleşik Devletleri’nin hükümeti tarafından ticari kara listeye alınma kararı verilmiş ve Amerika Birleşik Devletleri asıllı firmalarla ticaret yapması yasaklanmış idi.

Bu söz konusu ani karar sadece Huawei şirketini değil Amerika Birleşik Devletleri firmalarını da derinden etkileyecek olduğundan Amerika Birleşik Devletleri, çok daha yeni bir karar alıp Amerika Birleşik Devletleri asıllı firmaların lisans alıp geçici bir şekilde Huawei şirketiyle işbirliği yapmasına izin vermiş idi. Bir çok defa uzatılmış olan bu lisansın zamanı, 13 Ağustos tarihi içerisinde bitti

Huawei şirketi, Amerika Birleşik Devletleri’nin ticaret yasağı almasından bu zamana kendi ekosistemini kurabilmek amacıyla çalışmalar yürütmekte ve bundan dolayı da birkaç istisna haricinde son bir seneden beri tanıtmış olduğu hiçbir akıllı telefon üzerinde Google Servisleri’ne yer vermemekte.

Ancak yukarıda da ifade etmiş olduğumuz gibi bu hususta birkaç istisna yer alıyor ve telefon üzerinde Google Servisleri bulunmakta olan Huawei akıllı telefonu kullananlar, geçici lisansın 13 Ağustos tarihi içerisinde bitmesiyle beraber güncellemeler hususunda endişe duyuyordu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close