Mobil

Huawei şirketinden yeni bir katlanabilir telefon

Huawei şirketinden yeni bir katlanabilir telefon

 

Huawei şirketi, ikinci nesil olarak karşımıza çıkacak katlanabilir akıllı telefonlarından Mate X2 modelini resmi bir şekilde duyurmuş durumda. Tasarım özelliklerinin yönünden Samsung Galaxy Fold 2 modeliyle tamamen benzeyen bir yaklaşıma sahip durumda bulunan Huawei Mate X2 modeli, firmanın katlanabilir akıllı telefon alanı içerisinde yer alan iddiasını da güçlendirecek olabilir.

Huawei Mate X modeliyle beraber katlanabilir bir durumdaki akıllı telefon pazarı içerisine çok iddialı bir giriş gerçekleştirmiş bulunan fakat hemen ardından çok büyük bir sessizliğe gömülüp piyasayı tamamen Samsung şirketine bırakmış olan Huawei şirketi, ikinci nesil olarak karşımıza çıkacak katlanabilir özelliğe sahip akıllı telefonlarından Mate X2 modelini resmi bir şekilde duyurdu. Üstüne üstlük yeni Huawei Mate X2 modeli, bir çok değişik yönden çok daha işlevsel bir katlanabilir özelliğe sahip akıllı telefon deneyimi vadetmekte.

Tahmin edebilecek olduğunuz gibi Huawei Mate X2 modelinin en önemli özelliklerinden bir tanesi, katlanabilir özelliğe sahip ekranı. OLED özelliğindeki bir panele sahip olarak karşımıza çıkmış olan bu yenilikçi ekran, tam tamına 8 inç büyüklüğündeki bir büyüklüğe, 90 Hz özelliğindeki bir yenileme hızına ve tam olarak 2480 x 2200 piksellik çözünürlüğe de sahip. 8:7,1 benzerinde çok tuhaf bir ekran en/boy oranına sahip durumda bulunan Mate X2 modeli, bundan dolayı da 16:9 formatına sahip videoları izleme esnasında 8 inç büyüklüğünün çok daha altında bir görüntü boyutu sunmuş oluyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close