Mobil

Huawei şirketinden yasağın ardından Snapdragon’lu ilk telefon modeli

Huawei şirketinden yasağın ardından Snapdragon'lu ilk telefon modeli

 

Lisansla alakalı anlaşmadan sonra Huawei şirketinin Qualcomm Snapdragon işlemcisiyle çıkartacak olduğu ilk cihaz da ortaya çıkmış oldu: Huawei Enjoy 20e adlı model. Söz konusu bu model, gücünü Qualcomm şirketinin Snapdragon 460 SoC işlemcisinden alıyor olacak.

Geçmiş olduğumuz haftalarda Qualcomm şirketinin Huawei şirketine işlemci satışı gerçekleştirme amacıyla lisans başvurusu yapmış olduğu ve söz konusu bu başvurusunun onaylanmış olduğu ortaya çıkmıştı. Bu söz konusu lisans, şu anda yalnızca 4G işlemcilerle ilgili olarak geçerli durumda olsa bile firma, 5G işlemcilerle ilgili olarakta lisans başvurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

Elbette ki bu, Qualcomm şirketi konusunda ne kadar sevindirici bir haber ise Huawei şirketiyle ilgili olarakta en az o kadar umut veren bir gelişme olarak öne çıktı. Halihazır bir şekilde Google servislerinden yoksun durumda bulunan Huawei şirketiyle ilgili olarak buna benzeyen fırsatlar fazlasıyla büyük bir önem arz ediyor. Üstüne üstlük Huawei şirketinin ilk önce hangi işlemcileri alacak olduğuyla alakalı da ilk bilgiler ortaya çıkmaya başlamış oldu.

Huawei Enjoy 20e adlı model, Qualcomm şirketinin 11 nm gücündeki proses teknolojisiyle üretimini gerçekleştirmiş olduğu Snapdragon 460 adlı yongadan gücünü alıyor olacak. Yonga içerisinde pik frekansı 1,8 GHz olarak öne çıkan sekiz tane Kryo 240 ile birlikte Adreno 610 grafik birimi de yer alıyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close